Coronavirus în Austria după district / oraș

Colectare și prezentare generală a bolilor COVID-19 pentru toate districtele și orașele din Austria.

Top 5 raioane

Primele 5 districte din Austria, măsurate prin numărul de persoane infectate la 1000 de locuitori.

District
Stat
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
HalleinSalzburg717.1843.93615843.61508.12.22
AmstettenAustria de Jos715.3984.01740783.14408.12.22
Salzburg-UmgebungSalzburg715.01111.529439110.63208.12.22
ScheibbsAustria de Jos712.1929.70616429.42308.12.22
MelkAustria de Jos703.9255.45427454.73908.12.22

Toate districtele din Austria

Prezentare generală a numerelor de incidență Corona din toate districtele și orașele din Austria.

Stat
Stat
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
AmstettenAustria de Jos715.3984.01740783.144
BadenAustria de Jos607.3590.35366589.050
BludenzVorarlberg642.6441.73513141.555
Braunau am InnAustria Superioară676.4373.31715572.794
BregenzVorarlberg606.1182.65534082.181
Bruck an der LeithaAustria de Jos613.1865.79258464.800
Bruck-MürzzuschlagStiria497.5648.95719548.303
DeutschlandsbergStiria567.9334.69610334.347
DornbirnVorarlberg622.9656.90429856.529
EferdingAustria Superioară647.0121.81412321.562
Eisenstadt (Stadt)Burgenland621.319.552649.441
Eisenstadt-UmgebungBurgenland609.4727.11420626.685
FeldkirchVorarlberg631.6769.82928269.442
FeldkirchenCarintia558.6216.7306116.563
FreistadtAustria Superioară676.9645.78820845.319
GmundenAustria Superioară645.8766.37319665.832
GmündAustria de Jos590.7021.35510221.061
Graz (Stadt)Stiria547.18160.831916159.064
Graz-UmgebungStiria576.6892.92158391.660
GrieskirchenAustria Superioară680.6044.87115044.486
GänserndorfAustria de Jos588.5063.26661162.251
GüssingBurgenland594.5615.3457415.115
HalleinSalzburg717.1843.93615843.615
Hartberg-FürstenfeldStiria572.5752.15628951.427
HermagorCarintia566.3310.2335310.099
HollabrunnAustria de Jos571.4329.64534629.125
HornAustria de Jos576.6817.80513717.585
ImstTirol664.3041.08217540.777
Innsbruck-LandTirol642.26118.064638117.056
Innsbruck-StadtTirol616.9780.57651579.705
JennersdorfBurgenland550.539.478309.384
Kirchdorf an der KremsAustria Superioară640.2037.0569836.735
KitzbühelTirol609.5739.91610939.681
Klagenfurt LandCarintia559.5134.19415733.854
Klagenfurt StadtCarintia542.6256.05132055.259
KorneuburgAustria de Jos606.5356.06960055.110
Krems (Land)Austria de Jos630.1035.81525935.397
Krems an der Donau (Stadt)Austria de Jos579.3414.4439314.249
KufsteinTirol646.2772.57719772.089
LandeckTirol687.8830.73516230.458
LeibnitzStiria579.5450.07227849.470
LeobenStiria503.1329.85614029.457
LienzTirol669.4232.7049832.442
LiezenStiria556.4044.36710243.979
LilienfeldAustria de Jos652.7016.6388716.411
Linz (Stadt)Austria Superioară564.43117.653601116.376
Linz-LandAustria Superioară611.2394.32542693.408
MattersburgBurgenland607.0824.72718724.360
MelkAustria de Jos703.9255.45427454.739
MistelbachAustria de Jos586.8744.97840744.314
MurauStiria537.4014.6943214.588
MurtalStiria524.3137.43513736.953
MödlingAustria de Jos596.0171.76763270.637
NeunkirchenAustria de Jos611.0453.19038052.463
Neusiedl am SeeBurgenland620.6438.08133937.437
OberpullendorfBurgenland598.7322.48617722.147
OberwartBurgenland579.7031.69926231.187
PergAustria Superioară680.0447.53820647.079
ReutteTirol622.9420.8233620.748
Ried im InnkreisAustria Superioară677.6542.37713042.018
RohrbachAustria Superioară674.1638.45012538.050
Rust (Stadt)Burgenland584.361.18181.162
Salzburg (Stadt)Salzburg623.3297.07843396.189
Salzburg-UmgebungSalzburg715.01111.529439110.632
Sankt Johann im PongauSalzburg674.1855.25717454.838
Sankt Pölten (Land)Austria de Jos647.5886.45074785.142
Sankt Pölten (Stadt)Austria de Jos610.6834.62431634.075
Sankt Veit an der GlanCarintia585.5531.59212031.263
ScheibbsAustria de Jos712.1929.70616429.423
SchwazTirol605.1351.72521451.245
SchärdingAustria Superioară658.5638.03216437.613
Spittal an der DrauCarintia564.8342.77212842.308
Steyr (Stadt)Austria Superioară572.3321.70012921.413
Steyr-LandAustria Superioară660.7140.63018340.090
SüdoststeiermarkStiria566.6247.61025446.968
TamswegSalzburg660.3013.4223213.303
TullnAustria de Jos597.6264.37762763.378
Urfahr-UmgebungAustria Superioară669.3258.54327758.039
Villach LandCarintia563.3436.97516436.587
Villach StadtCarintia532.1334.12318733.656
VoitsbergStiria527.9827.01410126.652
VöcklabruckAustria Superioară674.2094.38134593.589
VölkermarktCarintia603.0925.2989525.025
Waidhofen an der ThayaAustria de Jos613.7915.74010915.504
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)Austria de Jos681.687.626497.521
WeizStiria590.8454.26523553.652
Wels (Stadt)Austria Superioară591.4437.58115337.188
Wels-LandAustria Superioară669.1550.53023650.091
WienViena644.281.257.22210.5771.233.776
Wiener Neustadt (Land)Austria de Jos626.0250.09439449.385
Wiener Neustadt (Stadt)Austria de Jos607.4628.79820728.302
WolfsbergCarintia555.9129.10313228.762
Zell am SeeSalzburg608.8354.19615853.812
ZwettlAustria de Jos671.3628.03413727.771
Total  5.600.56833.5345.529.406