Coronavirus în Austria după district / oraș

Colectare și prezentare generală a bolilor COVID-19 pentru toate districtele și orașele din Austria.

Stat
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Amstetten14.04.2178,829.1842958.268
Baden14.04.2162,989.2432688.519
Bludenz14.04.2159,293.801823.596
Braunau am Inn14.04.2177,398.1693077.311
Bregenz14.04.2160,868.2152617.649
Bruck an der Leitha14.04.2153,465.5462364.958
Bruck-Mürzzuschlag14.04.2157,025.6281075.192
Deutschlandsberg14.04.2156,783.4561153.171
Dornbirn14.04.2174,546.7021426.307
Eferding14.04.2179,092.624702.474
Eisenstadt (Stadt)14.04.2161,0890525828
Eisenstadt-Umgebung14.04.2151,142.211632.072
Feldkirch14.04.2166,897.2331896.809
Feldkirchen14.04.2172,072.155741.943
Freistadt14.04.2176,025.0831354.683
Gmunden14.04.2171,677.3002116.761
Gmünd14.04.2169,652.546902.336
Graz (Stadt)14.04.2148,2914.05641313.017
Graz-Umgebung14.04.2149,317.6962137.049
Grieskirchen14.04.2174,534.835714.604
Gänserndorf14.04.2150,435.2841724.876
Güssing14.04.2167,511.735361.622
Hallein14.04.2198,846.012975.760
Hartberg-Fürstenfeld14.04.2172,666.5831836.063
Hermagor14.04.21102,191.845221.773
Hollabrunn14.04.2146,912.394842.168
Horn14.04.2143,481.345571.182
Imst14.04.2172,844.405924.223
Innsbruck-Land14.04.2167,9112.25534211.513
Innsbruck-Stadt14.04.2164,748.5432927.964
Jennersdorf14.04.2171,941.230311.153
Kirchdorf an der Krems14.04.2168,023.882723.586
Kitzbühel14.04.2164,924.166723.975
Klagenfurt Land14.04.2163,023.7821053.533
Klagenfurt Stadt14.04.2156,975.7711775.209
Korneuburg14.04.2144,514.0621113.806
Krems (Land)14.04.2153,433.018822.837
Krems an der Donau (Stadt)14.04.2150,251.258311.177
Kufstein14.04.2178,528.6602718.018
Landeck14.04.2176,603.400583.275
Leibnitz14.04.2162,255.2761654.875
Leoben14.04.2151,863.096942.830
Lienz14.04.2197,854.7692004.405
Liezen14.04.2163,055.0221594.623
Lilienfeld14.04.2157,571.477491.330
Linz (Stadt)14.04.2158,4112.06742910.956
Linz-Land14.04.2160,209.1133078.192
Mattersburg14.04.2153,142.128392.011
Melk14.04.2167,505.2782124.729
Mistelbach14.04.2146,273.4991053.255
Murau14.04.2162,161.712681.581
Murtal14.04.2159,924.2961653.855
Mödling14.04.2150,275.9881805.444
Neunkirchen14.04.2165,265.6351635.163
Neusiedl am See14.04.2151,133.067712.853
Oberpullendorf14.04.2157,782.160441.907
Oberwart14.04.2163,743.4541213.089
Perg14.04.2178,335.4021365.063
Reutte14.04.2151,861.7031031.555
Ried im Innkreis14.04.2187,705.4102084.879
Rohrbach14.04.2187,284.935674.633
Rust (Stadt)14.04.2136,3672170
Salzburg (Stadt)14.04.2169,4910.77231410.035
Salzburg-Umgebung14.04.2175,4811.58534010.757
Sankt Johann im Pongau14.04.21111,409.0451168.663
Sankt Pölten (Land)14.04.2153,927.1032366.146
Sankt Pölten (Stadt)14.04.2161,303.403943.146
Sankt Veit an der Glan14.04.2167,213.6421433.330
Scheibbs14.04.2184,663.5061333.212
Schwaz14.04.21104,708.829528.608
Schärding14.04.2185,904.9301644.553
Spittal an der Drau14.04.2167,025.0852564.556
Steyr (Stadt)14.04.2157,022.170942.002
Steyr-Land14.04.2164,763.9321073.569
Südoststeiermark14.04.2164,655.4331594.972
Tamsweg14.04.21115,992.349412.237
Tulln14.04.2148,275.0491614.388
Urfahr-Umgebung14.04.2167,055.7671155.435
Villach Land14.04.2163,204.0841353.652
Villach Stadt14.04.2154,133.4041373.108
Voitsberg14.04.2157,502.9351122.632
Vöcklabruck14.04.2174,9510.2903779.258
Völkermarkt14.04.2180,503.3701003.113
Waidhofen an der Thaya14.04.2163,551.632571.512
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)14.04.2173,6182626754
Weiz14.04.2158,365.2911564.849
Wels (Stadt)14.04.2178,454.9011794.524
Wels-Land14.04.2167,935.0121484.609
Wien14.04.2165,52125.2204.854105.395
Wiener Neustadt (Land)14.04.2163,204.9491744.533
Wiener Neustadt (Stadt)14.04.2179,983.665903.364
Wolfsberg14.04.2162,583.2921253.000
Zell am See14.04.2177,586.7981816.321
Zwettl14.04.2174,213.1161422.804
Total  583.16218.358527.595