Coronavirus în Austria după district / oraș

Colectare și prezentare generală a bolilor COVID-19 pentru toate districtele și orașele din Austria.

Stat
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Amstetten14.09.2192,0610.73320310.277
Baden14.09.2175,4011.09225710.503
Bludenz14.09.2172,944.695994.502
Braunau am Inn14.09.2198,1810.4553579.754
Bregenz14.09.2181,1310.97819210.570
Bruck an der Leitha14.09.2164,336.7871386.391
Bruck-Mürzzuschlag14.09.2166,296.500956.131
Deutschlandsberg14.09.2171,054.325584.137
Dornbirn14.09.2193,208.4351788.133
Eferding14.09.2195,123.174443.052
Eisenstadt (Stadt)14.09.2170,831.055171.019
Eisenstadt-Umgebung14.09.2159,232.598452.476
Feldkirch14.09.2183,559.1121178.842
Feldkirchen14.09.2187,702.612432.478
Freistadt14.09.2186,445.785575.579
Gmunden14.09.2183,648.5401158.256
Gmünd14.09.2178,022.830292.753
Graz (Stadt)14.09.2165,1618.97053717.777
Graz-Umgebung14.09.2161,399.6911569.210
Grieskirchen14.09.2187,635.708845.488
Gänserndorf14.09.2162,626.6271086.384
Güssing14.09.2176,251.965311.859
Hallein14.09.21117,827.1861016.958
Hartberg-Fürstenfeld14.09.2185,357.734847.436
Hermagor14.09.21109,411.975211.914
Hollabrunn14.09.2155,012.824262.724
Horn14.09.2155,391.708401.610
Imst14.09.2194,835.777475.677
Innsbruck-Land14.09.2182,1414.92417614.533
Innsbruck-Stadt14.09.2181,8210.72316010.366
Jennersdorf14.09.2178,321.34031.307
Kirchdorf an der Krems14.09.2183,294.7611004.555
Kitzbühel14.09.2175,584.888964.726
Klagenfurt Land14.09.2172,544.389354.272
Klagenfurt Stadt14.09.2167,436.8621006.570
Korneuburg14.09.2153,264.8881064.684
Krems (Land)14.09.2164,343.6391423.412
Krems an der Donau (Stadt)14.09.2165,141.618871.453
Kufstein14.09.2191,4210.1551499.817
Landeck14.09.2187,633.886313.794
Leibnitz14.09.2172,816.210586.019
Leoben14.09.2160,183.560233.406
Lienz14.09.21126,526.176945.987
Liezen14.09.2175,506.009925.758
Lilienfeld14.09.2173,091.862541.719
Linz (Stadt)14.09.2178,4316.19949915.122
Linz-Land14.09.2177,0011.73432310.789
Mattersburg14.09.2164,492.600742.474
Melk14.09.2179,976.2601605.934
Mistelbach14.09.2153,294.032613.901
Murau14.09.2176,102.089322.020
Murtal14.09.2175,775.407635.141
Mödling14.09.2160,137.1701356.807
Neunkirchen14.09.2176,056.5651146.274
Neusiedl am See14.09.2157,643.481503.357
Oberpullendorf14.09.2165,792.464462.265
Oberwart14.09.2171,593.881343.718
Perg14.09.2192,336.3931406.099
Reutte14.09.2168,772.273502.199
Ried im Innkreis14.09.21105,746.5401626.197
Rohrbach14.09.2195,005.379935.111
Rust (Stadt)14.09.2140,5081279
Salzburg (Stadt)14.09.2186,9213.50837712.740
Salzburg-Umgebung14.09.2188,6113.70127213.088
Sankt Johann im Pongau14.09.21126,5610.3011169.994
Sankt Pölten (Land)14.09.2165,988.7141938.244
Sankt Pölten (Stadt)14.09.2178,334.3771034.162
Sankt Veit an der Glan14.09.2178,214.214604.032
Scheibbs14.09.2198,474.0931123.887
Schwaz14.09.21110,429.326649.110
Schärding14.09.2198,285.645875.428
Spittal an der Drau14.09.2184,456.3871596.054
Steyr (Stadt)14.09.2173,332.783682.673
Steyr-Land14.09.2177,134.700844.419
Südoststeiermark14.09.2174,586.253456.017
Tamsweg14.09.21125,812.53162.479
Tulln14.09.2156,615.9871095.705
Urfahr-Umgebung14.09.2176,486.5951036.318
Villach Land14.09.2173,324.760574.602
Villach Stadt14.09.2167,494.268714.091
Voitsberg14.09.2171,943.665673.444
Vöcklabruck14.09.2191,4012.61322812.036
Völkermarkt14.09.2191,313.820163.726
Waidhofen an der Thaya14.09.2168,701.754331.694
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)14.09.2185,9595713922
Weiz14.09.2172,426.584896.298
Wels (Stadt)14.09.21104,596.5531486.255
Wels-Land14.09.2186,256.4321796.070
Wien14.09.2182,31158.1194.356142.996
Wiener Neustadt (Land)14.09.2173,405.8011425.483
Wiener Neustadt (Stadt)14.09.2192,604.302864.066
Wolfsberg14.09.2169,653.656423.530
Zell am See14.09.2192,778.1791387.871
Zwettl14.09.2183,323.485493.362
Total  712.37214.495672.551