Coronavirus în Austria după district / oraș

Colectare și prezentare generală a bolilor COVID-19 pentru toate districtele și orașele din Austria.

Top 5 raioane

Primele 5 districte din Austria, măsurate prin numărul de persoane infectate la 1000 de locuitori.

District
Stat
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
HalleinSalzburg605.4436.92732736.31125.06.22
ScheibbsAustria de Jos592.7124.63720324.31625.06.22
Salzburg-UmgebungSalzburg592.3391.58990590.32325.06.22
AmstettenAustria de Jos589.4968.73062067.67025.06.22
LandeckTirol583.7725.88820525.56425.06.22

Toate districtele din Austria

Prezentare generală a numerelor de incidență Corona din toate districtele și orașele din Austria.

Stat
Stat
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
AmstettenAustria de Jos589.4968.73062067.670
BadenAustria de Jos473.6369.6771.09067.707
BludenzVorarlberg547.2135.22333634.848
Braunau am InnAustria Superioară574.6261.19241560.360
BregenzVorarlberg518.9170.21481269.301
Bruck an der LeithaAustria de Jos467.8549.36194547.940
Bruck-MürzzuschlagStiria406.3739.84637639.102
DeutschlandsbergStiria471.1128.67727428.208
DornbirnVorarlberg528.8947.86652647.233
EferdingAustria Superioară513.8817.14716616.879
Eisenstadt (Stadt)Burgenland478.017.1201226.896
Eisenstadt-UmgebungBurgenland465.2720.40735819.574
FeldkirchVorarlberg533.2858.15872457.374
FeldkirchenCarintia459.7613.6936413.527
FreistadtAustria Superioară554.3237.09628236.573
GmundenAustria Superioară529.6054.07344853.263
GmündAustria de Jos472.9717.15719116.767
Graz (Stadt)Stiria427.21124.3761.913121.754
Graz-UmgebungStiria464.6473.34581272.018
GrieskirchenAustria Superioară555.8636.20738735.606
GänserndorfAustria de Jos445.8847.18599245.896
GüssingBurgenland456.5411.76519811.437
HalleinSalzburg605.4436.92732736.311
Hartberg-FürstenfeldStiria472.5842.82534842.159
HermagorCarintia464.998.394398.287
HollabrunnAustria de Jos435.0922.33437021.824
HornAustria de Jos455.3114.04123513.705
ImstTirol561.2934.19535433.713
Innsbruck-LandTirol516.7993.8991.08192.362
Innsbruck-StadtTirol483.4363.35890062.073
JennersdorfBurgenland450.297.704687.578
Kirchdorf an der KremsAustria Superioară520.9729.78025129.295
KitzbühelTirol508.2632.87219632.535
Klagenfurt LandCarintia443.6326.84120826.482
Klagenfurt StadtCarintia418.5842.59744441.791
KorneuburgAustria de Jos439.8840.37188939.160
Krems (Land)Austria de Jos499.7828.26746127.627
Krems an der Donau (Stadt)Austria de Jos449.3711.16121110.845
KufsteinTirol539.9359.97552359.132
LandeckTirol583.7725.88820525.564
LeibnitzStiria475.7340.57730740.033
LeobenStiria402.1223.78624323.323
LienzTirol545.0526.60618326.269
LiezenStiria465.2637.03136636.426
LilienfeldAustria de Jos539.1413.7346913.535
Linz (Stadt)Austria Superioară447.3392.3911.02490.771
Linz-LandAustria Superioară492.0474.98271973.839
MattersburgBurgenland459.1518.51137118.022
MelkAustria de Jos567.2644.40636543.678
MistelbachAustria de Jos443.3833.54460532.709
MurauStiria434.9911.9408011.782
MurtalStiria436.6831.16022230.641
MödlingAustria de Jos444.6653.0211.12751.420
NeunkirchenAustria de Jos482.7341.67154940.791
Neusiedl am SeeBurgenland464.4628.05251427.097
OberpullendorfBurgenland448.1316.78429216.234
OberwartBurgenland450.5924.42632823.805
PergAustria Superioară559.8138.76238838.118
ReutteTirol510.0116.85819916.596
Ried im InnkreisAustria Superioară557.0734.45523734.005
RohrbachAustria Superioară552.7131.29634830.671
Rust (Stadt)Burgenland452.0090418877
Salzburg (Stadt)Salzburg499.7277.6641.10976.251
Salzburg-UmgebungSalzburg592.3391.58990590.323
Sankt Johann im PongauSalzburg579.0647.13139946.566
Sankt Pölten (Land)Austria de Jos502.1466.3141.07764.672
Sankt Pölten (Stadt)Austria de Jos480.8326.86831126.340
Sankt Veit an der GlanCarintia454.5124.48919224.112
ScheibbsAustria de Jos592.7124.63720324.316
SchwazTirol511.9643.23831942.657
SchärdingAustria Superioară540.0631.02014130.737
Spittal an der DrauCarintia468.2135.41028634.826
Steyr (Stadt)Austria Superioară456.5817.32812517.088
Steyr-LandAustria Superioară531.2832.37432131.733
SüdoststeiermarkStiria469.9739.40335738.736
TamswegSalzburg550.5011.0757510.933
TullnAustria de Jos451.3647.73791646.473
Urfahr-UmgebungAustria Superioară528.9445.61351344.870
Villach LandCarintia454.2429.48921229.074
Villach StadtCarintia421.2226.63620426.226
VoitsbergStiria441.2222.47916922.104
VöcklabruckAustria Superioară558.5977.08274175.898
VölkermarktCarintia488.4120.43214520.099
Waidhofen an der ThayaAustria de Jos482.1612.31015112.079
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)Austria de Jos558.026.213466.119
WeizStiria496.6245.15130744.576
Wels (Stadt)Austria Superioară495.3231.03421030.615
Wels-LandAustria Superioară546.1040.72536340.188
WienViena492.44945.95519.398913.784
Wiener Neustadt (Land)Austria de Jos498.2339.37751338.548
Wiener Neustadt (Stadt)Austria de Jos488.0722.67428422.159
WolfsbergCarintia458.8124.08218423.722
Zell am SeeSalzburg517.6645.64138545.082
ZwettlAustria de Jos548.0422.92327522.446
Total  4.418.93458.5514.324.370