Coronavirus în Austria după district / oraș

Colectare și prezentare generală a bolilor COVID-19 pentru toate districtele și orașele din Austria.

Top 5 raioane

Primele 5 districte din Austria, măsurate prin numărul de persoane infectate la 1000 de locuitori.

District
Stat
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Sankt Johann im PongauSalzburg324.0626.3762.91822.65025.01.22
TamswegSalzburg306.996.1765875.52325.01.22
HalleinSalzburg305.1918.6141.78916.23325.01.22
LandeckTirol275.2412.2061.8429.76925.01.22
LienzTirol264.9612.93498111.73625.01.22

Toate districtele din Austria

Prezentare generală a numerelor de incidență Corona din toate districtele și orașele din Austria.

Stat
Stat
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
AmstettenAustria de Jos219.4525.5861.88722.562
BadenAustria de Jos164.4224.1882.42520.298
BludenzVorarlberg210.2313.5321.74710.691
Braunau am InnAustria Superioară263.0328.0112.27525.213
BregenzVorarlberg193.4726.1792.58722.183
Bruck an der LeithaAustria de Jos147.8415.5981.97311.993
Bruck-MürzzuschlagStiria135.5213.2881.62711.250
DeutschlandsbergStiria148.869.0616858.182
DornbirnVorarlberg206.0018.6432.01015.608
EferdingAustria Superioară195.226.5144665.887
Eisenstadt (Stadt)Burgenland136.092.0272321.709
Eisenstadt-UmgebungBurgenland131.305.7596754.945
FeldkirchVorarlberg196.3021.4081.97218.208
FeldkirchenCarintia180.245.3685354.763
FreistadtAustria Superioară213.8014.3081.35812.658
GmundenAustria Superioară209.7421.4152.08418.998
GmündAustria de Jos155.375.6362855.201
Graz (Stadt)Stiria144.5242.0764.15735.472
Graz-UmgebungStiria142.7422.5322.52019.409
GrieskirchenAustria Superioară204.8313.3421.18211.832
GänserndorfAustria de Jos131.2713.8921.70311.336
GüssingBurgenland148.783.8344503.295
HalleinSalzburg305.1918.6141.78916.233
Hartberg-FürstenfeldStiria162.1214.6911.31413.054
HermagorCarintia199.483.6012313.326
HollabrunnAustria de Jos117.206.0166155.203
HornAustria de Jos120.113.7042903.339
ImstTirol256.0215.5972.31112.691
Innsbruck-LandTirol200.7036.4665.03530.668
Innsbruck-StadtTirol189.1924.7953.08221.158
JennersdorfBurgenland138.172.3641762.150
Kirchdorf an der KremsAustria Superioară195.6911.18689010.163
KitzbühelTirol256.9016.6151.82714.270
Klagenfurt LandCarintia171.1810.3571.0619.108
Klagenfurt StadtCarintia167.1817.0131.81014.558
KorneuburgAustria de Jos127.3811.6911.6848.583
Krems (Land)Austria de Jos149.538.4578437.428
Krems an der Donau (Stadt)Austria de Jos148.003.6763883.198
KufsteinTirol247.6527.5093.58323.163
LandeckTirol275.2412.2061.8429.769
LeibnitzStiria151.3712.9111.21411.420
LeobenStiria130.187.7005826.921
LienzTirol264.9612.93498111.736
LiezenStiria189.9715.1201.82112.985
LilienfeldAustria de Jos198.525.0574734.487
Linz (Stadt)Austria Superioară178.6036.8883.83231.680
Linz-LandAustria Superioară199.7930.4463.30824.116
MattersburgBurgenland141.765.7156704.986
MelkAustria de Jos207.2516.2241.18714.713
MistelbachAustria de Jos119.619.0499397.851
MurauStiria151.594.1614603.580
MurtalStiria154.2711.0081.1019.592
MödlingAustria de Jos135.2016.1212.00412.562
NeunkirchenAustria de Jos179.5915.5031.21014.025
Neusiedl am SeeBurgenland130.147.8601.0626.534
OberpullendorfBurgenland129.444.8483824.072
OberwartBurgenland142.957.7498526.596
PergAustria Superioară212.2014.6931.17813.246
ReutteTirol192.236.3545195.703
Ried im InnkreisAustria Superioară241.6714.94791313.806
RohrbachAustria Superioară218.4412.3691.18310.856
Rust (Stadt)Burgenland96.0019211178
Salzburg (Stadt)Salzburg209.9032.6223.11728.677
Salzburg-UmgebungSalzburg247.3838.2513.23033.588
Sankt Johann im PongauSalzburg324.0626.3762.91822.650
Sankt Pölten (Land)Austria de Jos167.3122.0952.29218.206
Sankt Pölten (Stadt)Austria de Jos172.779.6549968.342
Sankt Veit an der GlanCarintia155.448.3757677.415
ScheibbsAustria de Jos226.799.4277598.551
SchwazTirol240.1720.2842.23117.593
SchärdingAustria Superioară222.5712.78467111.769
Spittal an der DrauCarintia208.6715.7811.50213.971
Steyr (Stadt)Austria Superioară179.156.7995356.187
Steyr-LandAustria Superioară196.0411.94685410.819
SüdoststeiermarkStiria150.7412.63899111.294
TamswegSalzburg306.996.1765875.523
TullnAustria de Jos128.8213.6241.53110.344
Urfahr-UmgebungAustria Superioară197.1617.0021.61315.117
Villach LandCarintia185.2312.02593710.889
Villach StadtCarintia175.6411.1079879.891
VoitsbergStiria138.307.0466506.201
VöcklabruckAustria Superioară236.2532.6012.56129.439
VölkermarktCarintia192.248.0425317.301
Waidhofen an der ThayaAustria de Jos161.964.1352053.851
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)Austria de Jos217.982.4271402.224
WeizStiria167.3215.2121.47013.368
Wels (Stadt)Austria Superioară221.3313.8671.53811.682
Wels-LandAustria Superioară221.8716.5461.76814.415
WienViena180.84347.38450.500238.419
Wiener Neustadt (Land)Austria de Jos178.3814.0981.33212.396
Wiener Neustadt (Stadt)Austria de Jos187.818.7257367.758
WolfsbergCarintia180.299.4634808.846
Zell am SeeSalzburg235.4120.7563.42916.176
ZwettlAustria de Jos182.617.6385476.885
Total  1.659.510181.8931.371.187