Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
348.218
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
4.822
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
340.982
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
10.886.766
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
617.09
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
1.192
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Salzburg
310.58555.04% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Salzburg

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Salzburg.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
348.2184.822340.9821.192
347.3194.415340.7621.192
346.3063.980340.4101.192
345.3283.405340.0371.192
344.8933.212339.6861.192
344.5703.115339.4371.192
343.9692.792339.0221.192

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Hallein665.4040.76454839.906
Salzburg (Stadt)573.5089.3181.18087.642
Salzburg-Umgebung660.24102.9851.670100.443
Sankt Johann im Pongau636.0652.13365151.182
Tamsweg616.6712.53516512.247
Zell am See567.1250.48360849.562
Total 348.2184.822340.982