Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
36.982
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
812
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
35.141
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
740.101
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
66,23
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
490
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Hallein22.02.2183,065.052954.844
Salzburg (Stadt)22.02.2153,848.3471717.944
Salzburg-Umgebung22.02.2158,869.0352108.558
Sankt Johann im Pongau22.02.2186,937.0582066.681
Tamsweg22.02.2199,602.017221.940
Zell am See22.02.2162,465.4731085.174
Total  36.98281235.141