Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
301.384
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
1.196
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
298.969
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
10.569.411
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
537.50
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
1.149
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Salzburg
349.91762.18% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Salzburg

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Salzburg.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
301.3841.196298.9691.149
301.2611.199298.7711.149
301.1651.277298.5371.148
301.0131.321298.3511.148
300.8231.361298.1361.148
300.6281.500297.9101.147
300.4481.559297.6941.147

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Hallein589.7035.96710635.653
Salzburg (Stadt)479.8574.57738573.935
Salzburg-Umgebung575.9689.05740988.316
Sankt Johann im Pongau567.3546.17810145.897
Tamsweg541.3610.8914910.784
Zell am See507.1544.71414644.384
Total 301.3841.196298.969