Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
50.926
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
335
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
49.777
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
4.056.730
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
90,82
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
597
Nicio modificare față de ziua precedentă

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Hallein27.07.21110,726.753166.656
Salzburg (Stadt)27.07.2176,5511.8979711.624
Salzburg-Umgebung27.07.2181,0012.5255312.320
Sankt Johann im Pongau27.07.21119,599.734709.495
Tamsweg27.07.21124,072.49622.449
Zell am See27.07.2185,307.521977.233
Total  50.92633549.777