Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
382.480
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
733
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
380.257
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
11.167.592
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
677.80
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
1.225
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Salzburg
310.58555.04% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Salzburg

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Salzburg.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
382.480733380.2571.225
382.388724380.2181.225
382.255699380.1331.224
382.135684380.0461.224
381.960678379.9061.224
381.898665379.7881.224
381.855686379.6541.224

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Hallein729.3644.6828144.442
Salzburg (Stadt)638.2499.40121298.789
Salzburg-Umgebung728.49113.631223113.002
Sankt Johann im Pongau683.5656.0267755.733
Tamsweg670.3913.6271713.538
Zell am See619.1355.11312354.753
Total 382.480733380.257