Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
49.643
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
414
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
47.828
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
1.844.034
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
88,90
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
582
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Hallein12.05.21108,546.602956.294
Salzburg (Stadt)12.05.2174,5711.56010311.138
Salzburg-Umgebung12.05.2180,0712.2907311.867
Sankt Johann im Pongau12.05.21117,059.504799.205
Tamsweg12.05.21121,922.469132.389
Zell am See12.05.2182,377.218516.935
Total  49.64341447.828