Coronavirus în Salzburg

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Salzburg.

Statistici pentru Salzburg

Cazuri confirmate de laborator
57.804
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
894
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
55.778
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
6.159.640
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
103,09
0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
615
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Salzburg

Prezentare generală a districtelor din Salzburg, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Hallein04.10.21122,007.4411087.225
Salzburg (Stadt)04.10.2192,1514.32126213.751
Salzburg-Umgebung04.10.2193,9114.52135113.803
Sankt Johann im Pongau04.10.21129,6910.5569410.305
Tamsweg04.10.21129,092.597212.525
Zell am See04.10.2194,918.368588.169
Total  57.80489455.778