Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
63.715
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
236
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
62.686
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
5.389.026
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
83,82
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
688
Nicio modificare față de ziua precedentă

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Imst25.07.2190,565.517105.464
Innsbruck-Land25.07.2177,2414.0354013.841
Innsbruck-Stadt25.07.2175,539.899339.754
Kitzbühel25.07.2169,894.520214.451
Kufstein25.07.2185,159.459249.281
Landeck25.07.2183,683.71173.654
Lienz25.07.21112,085.471805.320
Reutte25.07.2162,722.07392.039
Schwaz25.07.21106,929.030128.882
Total  63.71523662.686