Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
397.378
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
4.073
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
391.333
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
9.583.637
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
522.79
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
1.343
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Tirol
458.77360.03% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Tirol

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Tirol.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
397.3784.073391.3331.343
396.9714.042390.9011.343
396.4363.997390.4591.343
395.8243.691390.0791.343
395.1743.551389.7931.342
394.5253.383389.4431.341
393.7103.053389.1091.341

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Imst561.6534.21733433.746
Innsbruck-Land517.5894.0441.12892.473
Innsbruck-Stadt484.1663.45492262.182
Kitzbühel509.0932.92622532.553
Kufstein540.3660.02350959.189
Landeck584.1825.90620925.591
Lienz545.9526.65020926.286
Reutte510.8916.88721116.618
Schwaz512.3543.27132642.695
Total 397.3784.073391.333