Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
488.346
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
1.965
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
484.451
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
10.173.574
Nicio modificare față de ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
637.12
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
1.436
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Tirol
438.31957.19% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Tirol

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Tirol.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
488.3461.965484.4511.436
488.2032.146484.2001.436
487.8812.184483.9361.436
487.5332.234483.4901.435
487.0652.215483.2891.435
486.8962.221482.9661.435
486.6882.205482.6531.435

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Imst664.6041.10117540.798
Innsbruck-Land642.40118.090562117.122
Innsbruck-Stadt617.2780.61547279.762
Kitzbühel609.6339.92010539.700
Kufstein646.4272.59419272.113
Landeck688.0630.74314230.484
Lienz669.6532.7158732.460
Reutte623.1820.8313820.749
Schwaz605.2751.73719251.263
Total 488.3461.965484.451