Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
47.255
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
744
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
45.377
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
1.389.051
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
62,37
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
627
Nicio modificare față de ziua precedentă

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Imst26.02.2157,733.491903.328
Innsbruck-Land26.02.2156,2110.1441009.846
Innsbruck-Stadt26.02.2153,377.043656.831
Kitzbühel26.02.2154,643.506693.368
Kufstein26.02.2165,687.244876.923
Landeck26.02.2167,002.974462.871
Lienz26.02.2172,843.5501153.330
Reutte26.02.2142,241.387321.314
Schwaz26.02.2193,877.9161407.566
Total  47.25574445.377