Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
70.351
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
752
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
68.564
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
6.188.382
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
92,55
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
698
Nicio modificare față de ziua precedentă

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Imst06.10.2197,445.936515.820
Innsbruck-Land06.10.2185,2015.48018115.072
Innsbruck-Stadt06.10.2185,5211.20819110.823
Kitzbühel06.10.2177,264.997344.908
Kufstein06.10.2195,5910.61811310.308
Landeck06.10.2190,153.998583.875
Lienz06.10.21128,166.256226.172
Reutte06.10.2171,372.359192.327
Schwaz06.10.21112,479.499839.259
Total  70.35175268.564