Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
172.760
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
21.411
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
146.751
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
7.906.103
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
227.28
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
853
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Tirol
538.64470.86% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Tirol

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Tirol.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
172.76021.411146.751853
170.08721.764143.761853
167.75121.550141.380853
164.73920.711139.799853
161.44919.815137.460853
157.84618.690135.450853
154.94618.240133.470853

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Imst256.0215.5972.31112.691
Innsbruck-Land200.7036.4665.03530.668
Innsbruck-Stadt189.1924.7953.08221.158
Kitzbühel256.9016.6151.82714.270
Kufstein247.6527.5093.58323.163
Landeck275.2412.2061.8429.769
Lienz264.9612.93498111.736
Reutte192.236.3545195.703
Schwaz240.1720.2842.23117.593
Total 172.76021.411146.751