Coronavirus în Tirol

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Tirol.

Statistici pentru Tirol

Cazuri confirmate de laborator
61.524
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
757
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
59.334
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
3.657.922
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
81,21
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
678
Nicio modificare față de ziua precedentă

Districtele Tirol

Prezentare generală a districtelor din Tirol, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Imst12.05.2183,615.0561764.728
Innsbruck-Land12.05.2174,3913.42315712.947
Innsbruck-Stadt12.05.2171,769.4691339.090
Kitzbühel12.05.2168,594.401434.291
Kufstein12.05.2184,729.343768.984
Landeck12.05.2181,203.604643.478
Lienz12.05.21107,645.246535.098
Reutte12.05.2160,571.989321.905
Schwaz12.05.21106,648.993238.813
Total  61.52475759.334