Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
1.111.428
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
5.300
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
1.100.661
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
41.055.687
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
650.67
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
4.360
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Austria de Jos
1.069.79362.63% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Austria de Jos

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Austria de Jos.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
1.111.4285.3001.100.6614.360
1.110.6625.1431.100.0684.360
1.109.7404.8091.099.6884.360
1.108.9134.5901.099.2334.357
1.107.8784.2381.098.6734.355
1.106.9653.9211.098.2214.352
1.106.5593.7461.097.6924.338

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Amstetten733.7886.17726285.534
Baden636.2694.65348793.720
Bruck an der Leitha646.3669.35247268.560
Gmünd606.2521.9179821.644
Gänserndorf619.2666.57335265.927
Hollabrunn600.3431.14513230.871
Horn595.6318.3908718.230
Korneuburg639.8259.14641258.491
Krems (Land)652.5237.08915636.794
Krems an der Donau (Stadt)601.9715.0077914.847
Lilienfeld667.4917.0153616.867
Melk725.7057.17020256.511
Mistelbach615.2647.15431746.695
Mödling630.1175.87352874.959
Neunkirchen634.8855.26520054.762
Sankt Pölten (Land)675.4690.17240989.337
Sankt Pölten (Stadt)637.4636.14214935.816
Scheibbs730.3630.4646230.284
Tulln630.6067.93038667.252
Waidhofen an der Thaya633.7916.2537716.072
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)696.707.794107.724
Wiener Neustadt (Land)650.1552.02517951.602
Wiener Neustadt (Stadt)631.0929.91812729.549
Zwettl689.8028.8048128.613
Total 1.111.4285.3001.100.661