Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
794.668
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
3.840
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
785.251
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
38.735.221
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
469.97
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
3.865
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Complet vaccinat în Austria de Jos
1.165.17268.58% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Austria de Jos

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Austria de Jos.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
794.6683.840785.2513.865
794.0854.260784.4563.864
793.4954.301783.6323.863
793.1254.451782.8073.863
792.6784.777781.9383.862
792.0604.961780.7963.862
791.8565.326780.2183.862

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Amstetten578.3267.42815366.907
Baden456.3667.13631466.346
Bruck an der Leitha445.7147.02535546.299
Gmünd458.4116.6297516.379
Gänserndorf424.8344.95731544.380
Hollabrunn417.4221.42713821.169
Horn436.2813.4544113.324
Korneuburg419.2838.48030437.923
Krems (Land)481.1127.21110826.941
Krems an der Donau (Stadt)431.4910.7174310.578
Lilienfeld530.1113.5043213.335
Melk554.6743.4208443.014
Mistelbach424.6232.12527831.624
Mödling423.4050.48629849.790
Neunkirchen468.9640.48217539.987
Sankt Pölten (Land)483.3563.83330563.076
Sankt Pölten (Stadt)468.1626.1609725.885
Scheibbs582.9924.2335424.054
Tulln430.6045.54129244.926
Waidhofen an der Thaya468.9211.9722511.861
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)549.136.114196.049
Wiener Neustadt (Land)483.0638.17814137.777
Wiener Neustadt (Stadt)472.0821.9319121.620
Zwettl531.3622.22510322.007
Total 794.6683.840785.251