Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
105.589
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
1.029
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
100.879
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
7.966.852
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
62,69
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
1.597
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Amstetten12.05.2184,339.826949.411
Baden12.05.2166,479.754599.394
Bruck an der Leitha12.05.2157,785.994585.656
Gmünd12.05.2173,152.674142.590
Gänserndorf12.05.2154,755.737705.533
Hollabrunn12.05.2150,442.574302.449
Horn12.05.2148,841.511221.419
Korneuburg12.05.2146,864.276494.119
Krems (Land)12.05.2157,683.258573.096
Krems an der Donau (Stadt)12.05.2154,481.364151.302
Lilienfeld12.05.2163,111.619361.466
Melk12.05.2172,635.679335.426
Mistelbach12.05.2148,903.698213.592
Mödling12.05.2153,096.324466.071
Neunkirchen12.05.2168,235.891375.667
Sankt Pölten (Land)12.05.2158,347.6851327.126
Sankt Pölten (Stadt)12.05.2167,893.769773.548
Scheibbs12.05.2190,213.736203.626
Tulln12.05.2150,795.312385.035
Waidhofen an der Thaya12.05.2165,181.67441.648
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)12.05.2179,498928855
Wiener Neustadt (Land)12.05.2166,255.188515.003
Wiener Neustadt (Stadt)12.05.2184,223.859433.665
Zwettl12.05.2178,483.295153.182
Total  105.5891.029100.879