Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
71.053
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
3.001
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
64.791
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
3.183.275
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
42,19
0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
1.239
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Amstetten24.02.2163,857.440907.125
Baden24.02.2142,436.2273425.578
Bruck an der Leitha24.02.2136,003.7341873.321
Gmünd24.02.2150,891.860831.693
Gänserndorf24.02.2134,643.6302653.216
Hollabrunn24.02.2133,121.6901261.440
Horn24.02.2128,0986944748
Korneuburg24.02.2131,762.8981042.673
Krems (Land)24.02.2143,022.430402.331
Krems an der Donau (Stadt)24.02.2139,7099415942
Lilienfeld24.02.2143,811.124431.030
Melk24.02.2149,143.8421313.504
Mistelbach24.02.2131,562.3871682.088
Mödling24.02.2135,414.2181783.831
Neunkirchen24.02.2143,543.7591803.386
Sankt Pölten (Land)24.02.2139,345.1821634.806
Sankt Pölten (Stadt)24.02.2145,902.548562.405
Scheibbs24.02.2162,322.581552.455
Tulln24.02.2137,063.8761353.506
Waidhofen an der Thaya24.02.2143,451.116741.003
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)24.02.2157,7464816610
Wiener Neustadt (Land)24.02.2140,123.1422152.776
Wiener Neustadt (Stadt)24.02.2153,162.4362002.073
Zwettl24.02.2157,682.422912.251
Total  71.0533.00164.791