Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
108.751
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
239
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
106.649
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
12.521.663
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
64,32
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
1.673
Nicio modificare față de ziua precedentă

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Amstetten22.07.2186,3710.070149.917
Baden22.07.2168,1910.032279.849
Bruck an der Leitha22.07.2158,766.200186.067
Gmünd22.07.2175,862.75212.702
Gänserndorf22.07.2157,406.074225.967
Hollabrunn22.07.2151,762.65742.598
Horn22.07.2149,971.54121.511
Korneuburg22.07.2148,114.415194.338
Krems (Land)22.07.2158,883.33023.284
Krems an der Donau (Stadt)22.07.2156,731.40921.375
Lilienfeld22.07.2166,771.70121.644
Melk22.07.2174,255.812105.693
Mistelbach22.07.2150,183.796113.749
Mödling22.07.2154,556.505296.336
Neunkirchen22.07.2169,495.99995.879
Sankt Pölten (Land)22.07.2160,938.047167.876
Sankt Pölten (Stadt)22.07.2170,743.953103.870
Scheibbs22.07.2191,373.79863.746
Tulln22.07.2151,785.476135.359
Waidhofen an der Thaya22.07.2166,151.68951.670
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)22.07.2182,279161899
Wiener Neustadt (Land)22.07.2167,155.30795.195
Wiener Neustadt (Stadt)22.07.2184,343.91863.813
Zwettl22.07.2180,193.35413.312
Total  108.751239106.649