Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
972.329
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
15.511
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
948.497
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
40.383.049
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
569.23
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
4.072
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Austria de Jos
1.069.79362.63% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Austria de Jos

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Austria de Jos.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
972.32915.511948.4974.072
969.73115.122947.4584.072
968.09914.615946.1904.072
966.23514.027944.9384.072
964.06613.347943.4814.071
961.75612.462942.4884.070
959.40911.552941.5084.069

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Amstetten670.4278.7351.18976.933
Baden554.9982.5631.36080.307
Bruck an der Leitha558.7959.95689958.628
Gmünd539.7819.51426519.052
Gänserndorf530.8757.07186355.806
Hollabrunn516.3626.78842326.207
Horn519.4816.03924215.700
Korneuburg537.2949.66885848.478
Krems (Land)574.9832.68252031.939
Krems an der Donau (Stadt)524.4313.07421112.774
Lilienfeld605.5115.43520915.066
Melk651.3851.31579950.095
Mistelbach528.2040.48263539.542
Mödling537.2864.6951.20562.845
Neunkirchen561.5348.88076847.719
Sankt Pölten (Land)586.5778.3051.37076.046
Sankt Pölten (Stadt)554.6731.44851530.677
Scheibbs667.3527.83635927.305
Tulln537.3857.8881.06956.192
Waidhofen an der Thaya557.9514.30822913.963
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)641.557.1771096.982
Wiener Neustadt (Land)573.8145.91668844.842
Wiener Neustadt (Stadt)558.9926.50032925.895
Zwettl623.9426.05439725.504
Total 972.32915.511948.497