Coronavirus în Austria de Jos

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Austria de Jos.

Statistici pentru Austria de Jos

Cazuri confirmate de laborator
134.435
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
4.838
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
125.081
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
17.333.233
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
79,51
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
1.741
Nicio modificare față de ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Niederösterreich

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Austria de Jos.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
134.4354.838125.0811.741
133.8234.820124.7951.741
133.1754.659124.4861.740
132.5084.534124.1111.740
131.7384.155123.7221.739
131.0243.876123.3891.738
130.3043.578123.1061.737

Districtele Austria de Jos

Prezentare generală a districtelor din Austria de Jos, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Amstetten108,8412.69058211.594
Baden83,8812.34027711.747
Bruck an der Leitha73,567.7611857.266
Gmünd84,803.076812.914
Gänserndorf69,127.3151636.976
Hollabrunn58,072.981382.864
Horn61,681.902441.797
Korneuburg59,465.4571485.188
Krems (Land)72,934.1251223.905
Krems an der Donau (Stadt)74,771.857671.732
Lilienfeld89,462.2791731.997
Melk102,958.0597186.926
Mistelbach60,624.5861774.319
Mödling66,357.9111907.491
Neunkirchen84,987.3363116.819
Sankt Pölten (Land)76,7710.1394879.083
Sankt Pölten (Stadt)86,174.815974.607
Scheibbs119,644.9732284.556
Tulln62,616.6221756.286
Waidhofen an der Thaya82,572.1081251.894
Waidhofen an der Ybbs (Stadt)96,551.075261.013
Wiener Neustadt (Land)82,746.5392406.134
Wiener Neustadt (Stadt)101,414.711884.437
Zwettl90,323.778963.536
Total  134.4354.838125.081