Coronavirus în Burgenland

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Burgenland.

Statistici pentru Burgenland

Cazuri confirmate de laborator
19.465
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
302
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
18.554
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
2.906.451
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
65,76
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
335
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Burgenland

Prezentare generală a districtelor din Burgenland, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Eisenstadt (Stadt)14.09.2170,831.055171.019
Eisenstadt-Umgebung14.09.2159,232.598452.476
Güssing14.09.2176,251.965311.859
Jennersdorf14.09.2178,321.34031.307
Mattersburg14.09.2164,492.600742.474
Neusiedl am See14.09.2157,643.481503.357
Oberpullendorf14.09.2165,792.464462.265
Oberwart14.09.2171,593.881343.718
Rust (Stadt)14.09.2140,5081279
Total  19.46530218.554