Coronavirus în Burgenland

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Burgenland.

Statistici pentru Burgenland

Cazuri confirmate de laborator
136.032
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
2.364
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
131.695
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
5.306.898
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
459.55
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
602
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Burgenland
208.17169.94% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Burgenland

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Burgenland.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
136.0322.364131.695602
135.6812.277131.522602
135.3682.263131.377602
134.9532.054131.243602
134.5951.922131.116602
134.2381.835130.970602
133.8191.629130.886602

Districtele Burgenland

Prezentare generală a districtelor din Burgenland, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Eisenstadt (Stadt)479.297.1391236.898
Eisenstadt-Umgebung466.5220.46237019.612
Güssing457.6311.79321111.461
Jennersdorf450.877.714647.580
Mattersburg460.7818.57739718.069
Neusiedl am See465.6528.12452927.125
Oberpullendorf449.6816.84232416.257
Oberwart451.4924.47532623.816
Rust (Stadt)453.0090620877
Total 136.0322.364131.695