Coronavirus în Burgenland

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Burgenland.

Statistici pentru Burgenland

Cazuri confirmate de laborator
179.786
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
1.292
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
176.991
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
5.851.989
Nicio modificare față de ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
600.82
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
631
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Burgenland
200.51267.01% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Burgenland

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Burgenland.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
179.7861.292176.991631
179.6661.350176.918631
179.4561.349176.805631
179.2131.348176.655631
178.9711.358176.442631
178.8461.345176.237631
178.6821.351176.026631

Districtele Burgenland

Prezentare generală a districtelor din Burgenland, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Eisenstadt (Stadt)621.379.553609.443
Eisenstadt-Umgebung609.8027.12920126.690
Güssing594.8315.3527215.120
Jennersdorf550.779.482289.385
Mattersburg607.5024.74417424.372
Neusiedl am See621.0938.10932537.469
Oberpullendorf599.2922.50717322.157
Oberwart580.2531.72925331.193
Rust (Stadt)584.361.18161.162
Total 179.7861.292176.991