Coronavirus în Burgenland

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Burgenland.

Statistici pentru Burgenland

Cazuri confirmate de laborator
17.765
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
126
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
17.094
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
1.467.008
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
60,34
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
319
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Burgenland

Prezentare generală a districtelor din Burgenland, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Eisenstadt (Stadt)12.05.2166,219819948
Eisenstadt-Umgebung12.05.2153,772.325162.259
Güssing12.05.2170,591.814131.727
Jennersdorf12.05.2175,571.29221.247
Mattersburg12.05.2155,942.240182.159
Neusiedl am See12.05.2153,713.222323.115
Oberpullendorf12.05.2159,202.213102.108
Oberwart12.05.2166,493.603263.456
Rust (Stadt)12.05.2137,8875075
Total  17.76512617.094