Coronavirus în Burgenland

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Burgenland.

Statistici pentru Burgenland

Cazuri confirmate de laborator
12.048
0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
490
0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
11.050
0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
566.648
0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
40,92
Nicio modificare față de ziua precedentă
Decedat
227
0,000%Treceți la ziua precedentă

Districtele Burgenland

Prezentare generală a districtelor din Burgenland, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
Actualitate
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Eisenstadt (Stadt)22.02.2140,295978563
Eisenstadt-Umgebung22.02.2136,061.559841.418
Güssing22.02.2151,171.315531.189
Jennersdorf22.02.2153,5891648821
Mattersburg22.02.2137,691.509591.411
Neusiedl am See22.02.2137,112.2261142.025
Oberpullendorf22.02.2142,931.605381.489
Oberwart22.02.2141,572.253862.066
Rust (Stadt)22.02.2134,3468068
Total  12.04849011.050