Coronavirus în Burgenland

Colectarea și prezentarea generală a bolilor COVID-19 pentru Burgenland.

Statistici pentru Burgenland

Cazuri confirmate de laborator
40.348
+0,000%Treceți la ziua precedentă
În prezent bolnav
4.510
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Recuperare
34.465
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Testat
3.983.283
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Media la 1.000 de locuitori
136.31
+0,000%Treceți la ziua precedentă
Decedat
406
Nicio modificare față de ziua precedentă
Complet vaccinat în Burgenland
230.27977.79% din populația totală din {nume} sunt vaccinate și au certificat de vaccinare.
+0,000%Treceți la ziua precedentă

Statistici zilnice despre coronavirus pentru Burgenland

Statistici zilnice despre coronavirus pentru ultimele șapte zile pentru Burgenland.

Data
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Numărul de recuperări
Numărul de decedați
40.3484.51034.465406
39.7684.24434.081406
39.1513.89833.853406
38.4963.53933.604406
37.7703.18133.348406
37.1052.87633.078406
36.5682.64632.844406

Districtele Burgenland

Prezentare generală a districtelor din Burgenland, cu numărul de cazuri active de coronavirus și persoanele recuperate.

District
la 1.000 de locuitori
Numărul de cazuri
În prezent bolnav
Recuperat
Actualitate
Eisenstadt (Stadt)136.092.0272321.709
Eisenstadt-Umgebung131.305.7596754.945
Güssing148.783.8344503.295
Jennersdorf138.172.3641762.150
Mattersburg141.765.7156704.986
Neusiedl am See130.147.8601.0626.534
Oberpullendorf129.444.8483824.072
Oberwart142.957.7498526.596
Rust (Stadt)96.0019211178
Total 40.3484.51034.465